to top
 • Godziny Pracy:

Pon - Pt 8:00 do 17:00

Zadzwoń: +48 727 770 680

Ogólnie

Blog

 • Kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego albo adwokata?

  Kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego albo adwokata?


  W jednym z wcześniejszych artykułów pisałem, że korzystać z pomocy prawnej radcy prawnego albo adwokata się opłaca. Pytanie kiedy należy to zrobić? Jeśli się zastanawiasz, który moment jest najbardziej odpowiedni koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

  Jak przygotować się do wizyty u radcy prawnego albo adwokata?

  Jak przygotować się do wizyty u radcy prawnego albo adwokata?

  W jednym z poprzednich artykułów opisanym na moim blogu tutaj wskazywałem, że warto korzystać z pomocy prawnej radcy prawnego albo adwokata. Z prostej przyczyny. Zapewne znasz się doskonale na jakiejś dziedzinie życia, jednak nie znasz się na wszystkim. Tak jak i ja. Jak jednak przygotować się do wizyty u radcy prawnego albo adwokata?
  Z całą pewnością należy się przygotować, a to oznacza, że też musisz włożyć w sprawę trochę wysiłku. Im lepiej przygotujesz się do wizyty u radcy prawnego albo adwokata tym lepiej prawnik będzie Ci w stanie pomóc, a sprawa będzie mogła być szybciej i lepiej rozwiązana.

  Czym zajmuje się radca prawny albo adwokat?

  Czym zajmuje się radca prawny albo adwokat?

  Jeśli zastanawiasz się nad tym czym zajmuje się i jaki sposób może Ci pomóc radca prawny albo adwokat to trafiłeś bardzo dobrze. Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

  Jakie usługi świadczy radca prawny albo adwokat?


 • Adwokat, a radca prawny – jakie są różnice?

  Adwokat, a radca prawny – jakie są różnice?

  Tytułowe pytanie powtarza się bardzo często w rozmowach z klientami, choć większość ludzi nawet nie zauważa w ogóle rozróżnienia obu zawodów i dlatego nierzadko klienci zwracają się mnie słowami „Panie adwokacie”, choć w rzeczywistości jestem radcą prawnym. Pojawia się także zwrot mecenas, który dodatkowo może komplikować sprawę.

  Brak rozróżnienia przez klientów jest tak naprawdę w pełni zrozumiały, a to dlatego, że w rzeczywistości, z punktu widzenia klienta, nie ma żadnej różnicy pomiędzy adwokatem, a radcą prawnym. Fakt jest taki, że przedstawiciele obu zawodów prawniczych świadczą usługi prawne. Od razu wyjaśniam, że określenie mecenas to zwrot grzecznościowy dotyczący zarówno adwokata, jak i radcę prawnego. Mecenas to nie ktoś jeszcze inny.

  Dlaczego warto korzystać z pomocy radcy prawnego albo adwokata?

  Dlaczego warto korzystać z pomocy radcy prawnego albo adwokata?

  Powyższe pytanie nieprzypadkowo brzmi „dlaczego ...”, a nie „czy”, ponieważ o tym, że warto jestem przekonany w 100%. Natomiast dlaczego? Dlatego, że to radca prawny, tak samo jak adwokat, zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej. Podobnie jak fryzjer zajmuje się strzyżeniem włosów, budowlaniec budową domu, a lekarz leczeniem, to właśnie radca prawny pomaga rozwiązać, często bardzo skomplikowane, problemy prawne.

  Współpraca z radcą prawnymKancelaria Radcy Prawnego Mateusz Lisy

Kancelaria Radcy Prawnego
Mateusz Lisy
ul. Wolności 8/10 (1 piętro)
46-300 Olesno
    +48 727 770 680
mlisy@lisykancelaria.pl

Partners